Entelektüel yayıncılıkta yeni bir açılım.

İbrahim Zeyd Gerçik

1970 Çanakkale doğumlu, İstanbul Tuzlalı. İ.Ü. SBF, Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1992’de mezun oldu. Aynı üniversitenin Davranış Bilimleri bilim dalında yüksek lisans; Beykent Üniversitesi SBE, İşletme Yönetimi bilim dalında doktora yaptı.

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi’nde Sosyoloji Okutmanı; Kırıkkale Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Okutmanı olarak görev aldı. Özel bir eğitim ve danışmanlık firmasında “İnsan Kaynakları Uzmanlığı” programını tamamladı. Eğitim, Halkla İlişkiler, Araştırma Planlama alanlarında yönetici olarak çalıştı.

2003 yılından beri yönetim ve yönetim psikolojisi alanlarında şirket ve kurumlara yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Halen serbest Yönetim Danışmanı ve Eğitimci olarak çalışmaktadır.

Yazarın diğer kitapları: Bir Yönetim Modeli Mimar Sinan-İnsan Kıymetleri ve Proje Yönetimi (2009), Bir Yönetim Modeli Süleymaniye-Yönetim, Psikoloji ve Kurum Kültürü (2009), Yöneticiler için Gerçek Kriz Öyküleri (2009), İlişki Yönetimi (2014), İstanbul Medeniyetlerin Başkenti (2016), Gönderilmemiş Mektup Bir Türk Subayının
Birinci Dünya ve İstiklal Savaşı Hatıraları
(2019), Yönetimin Kültürcesi Türk Kültüründe Yönetim ve Liderlik (2020).

Kitapları