Entelektüel yayıncılıkta yeni bir açılım.

Türk Dünyası ve Göç

Vatandan Yeni Vatanlara

Uzun yıllardır dış göç alan ülkemizde son yıllarda göç üzerine pek çok çalışma yapılmakta. Türkiye’deki göç literatürüne anlamlı bir katkı sunan bu kitap, Türk dünyasında göçün tanımlanması, farklı coğrafyalarda yaşanan zorluklar, diaspora, göç veren ve göç alan ülkelerle ilişkiler, göçmenlerin durumları, küresel ve bölgesel aktörlerin göçe etkileri, STK’ların buna yönelik çalışmaları ile ülkelerin göç ve göçmen politikaları gibi meseleleri tartışmaya açıyor.

Göçe dair yeni soru ve sorunların değerlendirilmesinde yol gösterici niteliğiyle Türk Dünyası ve Göç, söz konusu göçlerin sebepleri ve bunun göçmenlerin kimliklerini, yaşamlarını nasıl etkilediği gibi hususlarda kapsamlı bir başvuru kitabı.

Yazarlar:
Abdulvahap Kara, Abdülkadir Donuk, Ahat Andican, Alı Asker, Ayna Askeroğlu Arslan, Çağla Gül Yesevi, Hakan Kırımlı, Hilal Görgün, Nadir Devlet, Neriman E. Hacısalihoğlu, Ömer Kul, Salih Aynural, Tekin Tuncer, Timur Kocaoğlu

Bu kitabı satın al (Babil) Bu kitabı satın al (Kitapyurdu) Bu kitabı satın al (Idefix) Bu kitabı satın al (Pandora) Bu kitabı satın al (Hepsiburada) Bu kitabı satın al (Trendyol)

Kitap Hakkında Yorum Yazın